Anasayfa > Zeytinyağı ve Zeytin > 2021-2022 ERKEN HASAT Organik Natürel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 Lt-Erken Hasat (Ücretsiz Kargo)
2021-2022  ERKEN HASAT Organik Natürel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 Lt-Erken Hasat (Ücretsiz Kargo) 2021-2022  ERKEN HASAT Organik Natürel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 Lt-Erken Hasat (Ücretsiz Kargo)

2021-2022 ERKEN HASAT Organik Natürel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 Lt-Erken Hasat (Ücretsiz Kargo)

Ürün Kodu : ORIO-92
Varyant Seçiniz
Varyant : FİLTRESİZ ERKEN HASAT ORGANİK ZEYTİNYAĞI 5 LT
465.00
Ürün Açıklama

Yeni mahsül zeytinyağımız filtre edilmediği için ambalajın dibinde tortu birikebilir.Filtre edilmediğinden bulanıklığı olabilir.Yoğun meyvemsi tadı hissedilir.

İzmir'in Karaburun ilçesinde bulunan, iyi tarım uygulamaları ile yürüttüğümüz bahçemizde, Edremit cinsi organik zeytinlerimizi, Ekim ayında el ile makinasız topluyoruz.

Bunun nedeni yüksek kaliteli yağların, zeytinin zedelenmeden toplanmasıyla elde edilmesidir.

Toplanan zeytinlerimiz,bekletilmeden aynı gün içinde fabrikaya götürülür ve hemen sıkılır.

Kaliteli bir zeytinyağına ulaşmanın bir diğer adımı ise zeytinin sıkılma şeklidir.

Soğuk sıkım yönteminde, zeytinyağının aroması ve besin değeri yüksek olur.Bu yöntem zeytindeki yararlı maddelerin zeytinyağına olduğu gibi aktarılmasını sağlar.

Soğuk sıkımda elde edilen yağ oranı az ama kalitelidir.

27 C' yi geçen soğuk sıkım yöntemi soğuk sıkım olmaktan çıkar.

Toplanan zeytinlerimiz, içerdeği antioksidan ve vitaminleri kaybetmemesi için, bekletilmeden en kısa sürede soğuk sıkım yöntemi ile  27 C altında sıkılır.

Asit oranı %0.4 ve altıdır.

Elde edilen zeytinyağlarımız, çelik krom tanklarda doğal bir şekilde dinlendirilir.Böylece filtre edilmesine gerek kalmaz.

Bu sayede '' ölmez ağaç '' olarak bilinen zeytin ağacından sağlıklı,lezzetli ve kaliteli bir zeytinyağı elde edilmiş olur.

Organik soğuk sıkım zeytinyağlarımız, özellikle soğuk sıkım kullanım için ideal iken tüm yemek çeşitleri için de uygundur.

Afiyet olsun...

Yorumlar
Yorum yaz için giriş yapın
Güvenli Alışveriş