Anasayfa > Kategoriler > Yumurta

ORGANİK YUMURTA

yumurtaGeçtiğimiz yıllar içerisinde tüm bu ağaçlandırma sahalarımız bize tamamen kontrol altında binlerce dönüm arazide çalışma fırsatı verdi. Bu durum bizler için aklımızdaki başka türlü doğal gıdaları üretebilmek içinde müthiş bir imkândı.

Mutfaklarımızda sıklıkla tüketilen tavuk ve yumurta konusunda hepimiz gibi bizimde kafamız zaten çok karışıktı. Bu ürünlerin elde edilme şartları, hormonlar, antibiyotikler ve diğer sıkıntılı bilgiler hemen her gün bir medya organında karşımıza çıkıyor ve sabah kahvaltılarında sahanda yumurtanın veya bir akşam sofrasında leziz bir tavuk yemeğinin tadını kaçırıyordu…Hele bu sofralarda çocuklarımız, sevdiklerimiz varsa durum daha da karmaşık bir hal alıyordu.

Ama niye endişelenecektik ki; bizim her türlü alt yapısı hazır ve tam güvenlikli binlerce dönüm sahamız vardı ve onlarca tavuğu bu sahalara koyuvermiştik bile. Gerçi arada sırada bazıları gökyüzündeki şahinlerin avı oluyordu ama genelde doğal ortamlarında keyifle geziniyor ve besleniyorlardı.

Ancak kısa süre içerisinde yakın çevremizin çok ısrarcı ve yoğun ürün talepleriyle karşılaştık. Tavuk ürünlerinde bizlerin yaşadığı tereddütleri paylaşan eş dostun üretim miktarımız nedeniyle karşılayamadığımız talepleri dargınlık boyutuna geldiğinde bu işi daha büyük üretim miktarlarında yapmaya karar verdik.

Üretimimizi başlangıcına göre önemli miktarlarda büyütmenin doğuracağı bir diğer sonuç işin ticarileşmesiydi. Ve şimdiye kadar keyifle yediğimiz yumurtaları ve tavukları sonuçta aynı doğallıkta ama daha bilimsel ve güvenilir metotlarla üretmeliydik.

Bu nedenle, o güne kadar yaptığımız tüm işler gibi bu işi de bilen birinin denetim ve kontrolde yeşermeliydi.

Bundan bir buçuk yıl kadar önce İzmir’de, tavuk üretiminde 50 yıllık deneyim sahibi ve son yıllarda organik tavuk ve yumurta üretiminde uzmanlaşmış duayen isim Ziraat Mühendisi İsmail Kor ile (Kor Yumurta) stratejik bir işbirliğine girdik.

Kendisi bize konu ile ilgili her türlü eğitim desteğini ve sair materyalleri hiç çekinmeden verdiği gibi, onun sayesinde tavuklarımız da; bir taraftan serbest dolaşan tavuklar için yasa yönetmeliğin emrettiği asgari alanın çok çok üzerinde büyüklükteki çiftliğimizde doğal ortamlarında beslenirken, Sayın İsmail Kor’ un ürettiği temel organik yemleri de tüketebilir hale geldi.

Çiftlik sorumlumuz sevgili Hüseyin’ nin titiz ve özverili çalışması neticesinde gelebildiğimiz noktada ürettiğimiz doğal gezen tavuk ve yumurtalarımızı güvenle siz değerli tüketicilerimizin beğenisine sunabilmekteyiz.

Kor Yumurta Sayın İsmail Kor’un organik tavuk etinden elde ettiği ve sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen tavuk sucuğunu, klasik sucuğun lezzet ve çekiciliğinde olabildiğince sağlıklı bir biçimde sizlere sunmak içinde sabırsızlandığımızı burada belirtmek isteriz.

Güvenli Alışveriş