Anasayfa > Kategoriler > Kampanyalar

ORGANİK ZEYTİNYAĞI

zeytinyagiOrio Organik Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Ürünleri San. ve Ticaret Ltd. Şti.; 2006 yılında doğal gıda ürünleri üretimi amacıyla doğal hayat ve üretim sevdalısı üç pilot bir hekim ve birde mali müşavir olmak üzere toplam beş arkadaşın kurduğu bir şirkettir.

Şirketimiz bu kapsamda, 2007 yılında İzmir İli, Karaburun İlçesi’nde Maliye Bakanlığı’ndan tahsis ettiği 780 dönüm arazide kurduğu zeytinlik ile ilk üretimine başlamıştır. Yağlık çeşitler ile tesis edilen zeytinliğimiz ilk gününden itibaren organik üretim prensipleriyle işletilmektedir. 

Zeytinyağının giderek artan tüketici bilinci sayesinde zamanla toplumda kabulü artarken, biz ise ürünümüzü piyasaya sunacağımız yıllara kadar tüketicilerin ‘’İyi ama hangi zeytinyağı?’’ diye soracağını ve geçen zamanla artan bilgileri, deneyimleri ve gerçeklerle, tüketecekleri zeytinyağlarının en doğal ve saf halini arayacaklarını biliyorduk. 

Bu yüzden yetiştiricilik yıllarında hiç yorulmadan ve motivasyonumuz bozulmadan en iyisi için çok çalıştık. 

Başta bahçe sorumlumuz sevgili Salih ve yoğun işçilik sezonlarında memleketimizin dört bir yanından gelen pek çok işçimizin olağanüstü emek ve alın terinde yıllar içinde sabırla büyüttük ağaçlarımızı… 

Yüzlerce dönüm arazide binlerce ağaç, işimiz hiç kolay değildi. 

Ve sonunda İzmir’in el değmemiş, bozulmamış doğal organik tarım havzası Karaburun’da, doğadan geldiği haliyle hiç bozulmadan sahip olduğu tüm mucizevi özellikleriyle zeytin meyvesinin suyunu yani doğal ve organik zeytinyağımızı tüm saflığıyla sizlere sunabilmekten büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Güvenli Alışveriş